Price:   599.99Lei

Cantitate:
CC_Brick_Depot_Minus_Icon
CC_Brick_Depot_Plus_Icon
CC_Brick_Depot_Add_To_Cart
CC_Brick_Depot_Rezerv_Icon
Acasă   >   LEGO Ideas   >   123 Sesame Street
123 Sesame Street
Nou

123 Sesame Street

| 8 review-uri
în stoc

CC_Brick_Depot_Rezerv_Icon Rezerva in magazin
Nou

123 Sesame Street

| 8 review-uri

în stoc
Puncte VIP

3000 Puncte VIP Lego

Livrare

Livrare în 2 zile lucrătoare

Returnare

Retur garantat în 30 de zile

Garanție

Modalități flexibile de plată

Vârsta recomandată

18+ ani
Vârsta recomandată
Elemente

1367
Elemente
Tema

LEGO Ideas
Tema
Cod produs

21324
Cod produs:
Avertisment

Avertisment!
Pericol de sufocare
Contraindicat copiilor mai mici de 3 ani

Despre 21324 - 123 Sesame Street

Descriere

Sesame Street este un serial iubit în toată lumea de mai bine de 50 de ani. Acum poți crea o versiune colorată din cărămizi a casei cu numărul 123 de pe Sesame Street și vei retrăi scene clasice cu acest set pentru adulți LEGO Ideas (21324).

Clădirea 123 Sesame Street include apartamentul lui Bert și Ernie, dormitorul lui Elmo și căsuța de păsări de pe acoperiș a lui Bert, plus multe detalii și accesorii autentice care îi vor încânta pe fani. Pentru a completa secțiunea cu colțul străzii, se construiesc și magazinul lui Hooper, cuibul lui Big Bird, tomberonul lui Oscar the Grouch și multe altele. Acest set include minifigurinele Elmo, Cookie Monster, Bert și Ernie, plus figurinele Oscar de Grouch și Big Bird.

123 Sesame Street face parte dintr-o colecție de modele LEGO gândite pentru a-i ajuta pe adulți să se relaxeze într-un mod creativ și reprezintă un super cadou pentru tine, familia ta sau pentru orice fan Sesame Street sau entuziast LEGO din viața ta.

Vezi mai multe

Caracteristici

LEGO Ideas 123 Sesame Street:

• Explică-le tuturor cum să ajungă pe Sesame Street și stârnește amintiri pline de nostalgie construind acet set LEGO Ideas (21324), care include clădirea cu numărul 123 de pe Sesame Street și Magazinul lui Hooper.
  • Acest set include personajele Elmo, Cookie Monster, Bert și Ernie, plus figurinele Oscar the Grouch și Big Bird. Include și figurinele viermele Slimey, peștișorul auriu Dorothy, ursulețul de pluș Radar și Rubber Ducky.
  • Modelul 123 Sesame Street include dormitorul lui Elmo și apartamentul lui Bert și Ernie în care vei găsi un portret cu cei doi, baia lui Elmo, plus multe alte detalii și accesorii autentice care îi vor încânta pe fani.
  • Colțul Sesame Street include și magazinul lui Hooper, cuibul lui Big Bird, tomberonul lui Oscar the Grouch, acest set din 1,367 de piese fiind un mod distractiv de a petrece timp alături de familie.
  • Modelul măsoară peste 24 cm înălțime, 36.2 cm lungime și 21 cm lățime. Este un set ideal pentru a fi expus și reprezintă un cadou excelent pentru fanii Sesame Street sau entuziaștii LEGO.
Vezi mai puțin

Reviews

t

titi

Review util?

Like

5

Dislike

0

( 2020/11/18 )

maestru

ce set frumos! as vrea sa existe mai multe asa, ca muppets sau strumfi sau alte desene pentru copii mici
E

Eric

Review util?

Like

2

Dislike

0

( 2020/11/09 )

123 Sesame street

De abia aștept sa îl construiesc
M

Matei

Review util?

Like

4

Dislike

0

( 2020/11/07 )

Strada Sesame

Imi amintesc atunci cand ma uitam in 2014, la 5 ani pe Minimax, la Sesame Street si ma distram. Pacat ca nu se mai tine, dar am vazut in alte desene papusile Muppet. De exemplu l-am vazut pe Oscar Morocanosul in Teen Titans si mi se pare ceva foarte fain ca multi animatori isi aduc aminte de Sesame Street. Pacat ca nu ii adaugau si pe Bert care e favoritul meu si Ernie ca sa faca "spectacol".

Mai multe reviewuri

Adaug review
CC_Brick_Depot_Add_Icon

TEXT_NO_HTML
TEXT_APPROVAL_REQUIRED